AEAM6B10.1
Countersunk Head Threaded Insert – Closed End Keyless
AEAM6B10.1
规格
螺纹尺寸
M6 x 1
每 1000 磅重量
5.6
CAD零件编码
103658
ATLAS产品铆接范围
10.10mm, 8.60mm, 8.60mm – 10.10mm
公制
B Ref._mm
13.43mm
E Max._mm
10.33mm
F + 0.13_mm
2.23mm
Install Drill Size Ref._mm
8.50mm
Install Hole Size Max._mm
8.60mm
Install Hole Size Min._mm
8.50mm
K Ref._mm
10.96mm
L ± 0.38_mm
31.00mm
C 最大_毫米
2.26mm
øD – 0.1_mm
8.43mm
Pull Up Factor_mm
2.92mm