AEAM8K11.0 - Flathead Threaded Insert - Open End Keyed - M8 x 1.25 - PEM® Fastening Products
AEAM8K11.0
Flathead Threaded Insert – Open End Keyed
AEAM8K11.0
规格
螺纹尺寸
M8 x 1.25
每 1000 磅重量
9.1
CAD零件编码
103648
ATLAS产品铆接范围
11.00mm, 9.00mm, 9.00mm – 11.00mm
公制
A ± 0.38_mm
26.00mm
B ± 0.38_mm
16.65mm
C Nom._mm
1.57mm
E Max._mm
12.82mm
F + 0.13_mm
3.05mm
G Max._mm
1.02mm
H – Keyway Height_mm
2.46 – 2.59mm
Install Drill Size Ref._mm
10.50mm
Install Hole Size Max._mm
10.75mm
Install Hole Size Min._mm
10.50mm
øD – 0.1_mm
10.48mm
P – Keyway Width_mm
3.25mm
Pull Up Factor_mm
3.18mm