AEBRM4K3.1 - Countersunk Head Threaded Insert - Open End Keyed - M4 x 0.7 - PEM® Fastening Products
AEBRM4K3.1
Countersunk Head Threaded Insert – Open End Keyed
AEBRM4K3.1
规格
螺纹尺寸
M4 x 0.7
识别标记
Blank
每 1000 磅重量
3.1
CAD零件编码
103646
ATLAS产品铆接范围
1.60mm, 1.60mm – 3.10mm, 3.10mm
A ± 0.38_mm
12.00mm
B Ref._mm
9.01mm
E Max._mm
6.88mm
F + 0.13_mm
1.37mm
H – Keyway Height_mm
1.42 – 1.47mm
Install Drill Size Ref._mm
5.60mm
Install Hole Size Max._mm
5.74mm
Install Hole Size Min._mm
5.60mm
C 最大_毫米
1.60mm
øD – 0.1_mm
5.61mm
P – Keyway Width + 0.08_mm
1.57mm
Pull Up Factor_mm
1.90mm