AEBRM6-4.1 - Countersunk Head Threaded Insert - Open End Keyless - M6 x 1 - PEM® Fastening Products
AEBRM6-4.1
Countersunk Head Threaded Insert – Open End Keyless
AEBRM6-4.1
规格
螺纹尺寸
M6 x 1
识别标记
Blank
每 1000 磅重量
10.3
CAD零件编码
103658
ATLAS产品铆接范围
2.25mm, 2.25mm – 4.10mm, 4.10mm
A ± 0.38_mm
18.00mm
B Ref._mm
13.43mm
E Max._mm
10.33mm
F + 0.13_mm
2.23mm
Install Drill Size Ref._mm
8.50mm
Install Hole Size Max._mm
8.60mm
Install Hole Size Min._mm
8.50mm
C 最大_毫米
2.26mm
øD – 0.1_mm
8.43mm
Pull Up Factor_mm
2.92mm