AEBRM6-6.5 - Flathead Threaded Insert - Open End Keyless - M6 x 1 - PEM® Fastening Products
AEBRM6-6.5
Flathead Threaded Insert – Open End Keyless
AEBRM6-6.5
规格
螺纹尺寸
M6 x 1
识别标记
3 Rad.
每 1000 磅重量
17.5
CAD零件编码
103661
ATLAS产品铆接范围
5.00mm, 5.00mm – 6.50mm, 6.50mm
A ± 0.38_mm
20.00mm
B ± 0.38_mm
13.43mm
C Nom._mm
1.47mm
E Max._mm
10.33mm
F + 0.13_mm
2.23mm
Install Drill Size Ref._mm
8.50mm
Install Hole Size Max._mm
8.60mm
Install Hole Size Min._mm
8.50mm
øD – 0.1_mm
8.43mm
Pull Up Factor_mm
2.90mm