AECHM10KB10.5 - Flathead Threaded Insert - Closed End Keyed - M10 x 1.5 - PEM® Fastening Products
AECHM10KB10.5
Flathead Threaded Insert – Closed End Keyed
AECHM10KB10.5
规格
螺纹尺寸
M10 x 1.5
识别标记
3 Rad.
每 1000 磅重量
41.0
CAD零件编码
103648
ATLAS产品铆接范围
10.50mm, 8.00mm, 8.00mm – 10.50mm
公制
B ± 0.38_mm
19.50mm
C Nom._mm
2.23mm
E Max._mm
15.15mm
F + 0.13_mm
3.05mm
G Max._mm
1.02mm
H – Keyway Height_mm
2.79 – 2.92mm
Install Drill Size Ref._mm
12.50mm
Install Hole Size Max._mm
12.70mm
Install Hole Size Min._mm
12.50mm
J Ref._mm
22.18mm
K Ref._mm
13.20mm
L ± 0.38_mm
36.50mm
øD – 0.1_mm
12.44mm
P – Keyway Width + 0.08_mm
3.25mm
Pull Up Factor_mm
3.94mm