AECHM10KB6.1
Countersunk Head Threaded Insert – Closed End Keyed
AECHM10KB6.1
规格
螺纹尺寸
M10 x 1.5
识别标记
Blank
每 1000 磅重量
34.7
CAD零件编码
103646
ATLAS产品铆接范围
3.17mm, 3.17mm – 6.10mm, 6.10mm
公制
B Ref._mm
19.50mm
E Max._mm
15.15mm
F + 0.13_mm
3.05mm
H – Keyway Height_mm
2.79 – 2.92mm
Install Drill Size Ref._mm
12.50mm
Install Hole Size Max._mm
12.70mm
Install Hole Size Min._mm
12.50mm
K Ref._mm
12.72mm
L ± 0.38_mm
31.50mm
C 最大_毫米
3.15mm
øD – 0.1_mm
12.44mm
P – Keyway Width + 0.08_mm
3.25mm
Pull Up Factor_mm
3.94mm