AECHM4-7.1
Countersunk Head Threaded Insert – Open End Keyless
AECHM4-7.1
规格
螺纹尺寸
M4 x 0.7
识别标记
4 Rad.
每 1000 磅重量
3.7
CAD零件编码
103658
ATLAS产品铆接范围
6.10mm, 6.10mm – 7.10mm, 7.10mm
公制
A ± 0.38_mm
16.00mm
B Ref._mm
9.01mm
E Max._mm
6.88mm
F + 0.13_mm
1.37mm
Install Drill Size Ref._mm
5.60mm
Install Hole Size Max._mm
5.74mm
Install Hole Size Min._mm
5.60mm
C 最大_毫米
1.60mm
øD – 0.1_mm
5.61mm
Pull Up Factor_mm
1.90mm