AECHM4B6.1
Countersunk Head Threaded Insert – Closed End Keyless
AECHM4B6.1
规格
螺纹尺寸
M4 x 0.7
识别标记
3 Rad.
每 1000 磅重量
5.0
CAD零件编码
103658
ATLAS产品铆接范围
5.10mm, 5.10mm – 6.10mm, 6.10mm
公制
B Ref._mm
9.01mm
E Max._mm
6.88mm
F + 0.13_mm
1.37mm
Install Drill Size Ref._mm
5.60mm
Install Hole Size Max._mm
5.74mm
Install Hole Size Min._mm
5.60mm
K Ref._mm
6.98mm
L ± 0.38_mm
19.50mm
C 最大_毫米
1.60mm
øD – 0.1_mm
5.61mm
Pull Up Factor_mm
1.90mm