AECHM5B5.1
Countersunk Head Threaded Insert – Closed End Keyless
AECHM5B5.1
规格
螺纹尺寸
M5 x 0.8
识别标记
1 Rad.
每 1000 磅重量
9.8
CAD零件编码
103658
ATLAS产品铆接范围
3.60mm, 3.60mm – 5.10mm, 5.10mm
公制
B Ref._mm
11.17mm
E Max._mm
8.73mm
F + 0.13_mm
1.85mm
Install Drill Size Ref._mm
7.20mm
Install Hole Size Max._mm
7.30mm
Install Hole Size Min._mm
7.20mm
K Ref._mm
9.98mm
L ± 0.38_mm
23.50mm
C 最大_毫米
1.83mm
øD – 0.1_mm
7.13mm
Pull Up Factor_mm
2.40mm