AECHM6B5.6
Countersunk Head Threaded Insert – Closed End Keyless
AECHM6B5.6
规格
螺纹尺寸
M6 x 1
识别标记
1 Rad.
每 1000 磅重量
15.6
CAD零件编码
103658
ATLAS产品铆接范围
4.10mm, 4.10mm – 5.60mm, 5.60mm
公制
B Ref._mm
13.43mm
E Max._mm
10.33mm
F + 0.13_mm
2.23mm
Install Drill Size Ref._mm
8.50mm
Install Hole Size Max._mm
8.60mm
Install Hole Size Min._mm
8.50mm
K Ref._mm
10.96mm
L ± 0.38_mm
26.50mm
C 最大_毫米
2.26mm
øD – 0.1_mm
8.43mm
Pull Up Factor_mm
2.92mm