AECHM6B9.5 - Flathead Threaded Insert - Closed End Keyless - M6 x 1 - PEM® Fastening Products
AECHM6B9.5
Flathead Threaded Insert – Closed End Keyless
AECHM6B9.5
规格
螺纹尺寸
M6 x 1
识别标记
5 Rad.
每 1000 磅重量
18.0
CAD零件编码
103661
ATLAS产品铆接范围
8.00mm, 8.00mm – 9.50mm, 9.50mm
公制
B ± 0.38_mm
13.43mm
C Nom._mm
1.47mm
E Max._mm
10.33mm
F + 0.13_mm
2.23mm
Install Drill Size Ref._mm
8.50mm
Install Hole Size Max._mm
8.60mm
Install Hole Size Min._mm
8.50mm
J Ref._mm
18.07mm
K Ref._mm
10.58mm
L ± 0.38_mm
30.50mm
øD – 0.1_mm
8.43mm
Pull Up Factor_mm
2.90mm