AECHM6K6.5 - Flathead Threaded Insert - Open End Keyed - M6 x 1 - PEM® Fastening Products
AECHM6K6.5
Flathead Threaded Insert – Open End Keyed
AECHM6K6.5
规格
螺纹尺寸
M6 x 1
识别标记
3 Rad.
每 1000 磅重量
17.0
CAD零件编码
103648
ATLAS产品铆接范围
5.00mm, 5.00mm – 6.50mm, 6.50mm
公制
A ± 0.38_mm
20.00mm
B ± 0.38_mm
13.43mm
C Nom._mm
1.47mm
E Max._mm
10.33mm
F + 0.13_mm
2.23mm
G Max._mm
0.89mm
H – Keyway Height_mm
2.06 – 2.13mm
Install Drill Size Ref._mm
8.50mm
Install Hole Size Max._mm
8.60mm
Install Hole Size Min._mm
8.50mm
øD – 0.1_mm
8.43mm
P – Keyway Width_mm
2.44mm
Pull Up Factor_mm
2.90mm