AECHM6KB7.1 - Countersunk Head Threaded Insert - Closed End Keyed - M6 x 1 - PEM® Fastening Products
AECHM6KB7.1
Countersunk Head Threaded Insert – Closed End Keyed
AECHM6KB7.1
规格
螺纹尺寸
M6 x 1
识别标记
2 Rad.
每 1000 磅重量
16.0
CAD零件编码
103646
ATLAS产品铆接范围
5.60mm, 5.60mm – 7.10mm, 7.10mm
公制
B Ref._mm
13.43mm
E Max._mm
10.33mm
F + 0.13_mm
2.23mm
H – Keyway Height_mm
2.06 – 2.13mm
Install Drill Size Ref._mm
8.50mm
Install Hole Size Max._mm
8.60mm
Install Hole Size Min._mm
8.50mm
K Ref._mm
10.96mm
L ± 0.38_mm
28.00mm
C 最大_毫米
2.26mm
øD – 0.1_mm
8.43mm
P – Keyway Width + 0.08_mm
2.44mm
Pull Up Factor_mm
2.92mm