AESM5B3.5 - Flathead Threaded Insert - Closed End Keyless - M5 x 0.8 - PEM® Fastening Products
AESM5B3.5
Flathead Threaded Insert – Closed End Keyless
AESM5B3.5
规格
螺纹尺寸
M5 x 0.8
识别标记
1 Rad.
每 1000 磅重量
9.6
CAD零件编码
103661
ATLAS产品铆接范围
2.00mm, 2.00mm – 3.50mm, 3.50mm
公制
B ± 0.38_mm
11.17mm
C Nom._mm
1.22mm
E Max._mm
8.73mm
F + 0.13_mm
1.85mm
Install Drill Size Ref._mm
7.20mm
Install Hole Size Max._mm
7.30mm
Install Hole Size Min._mm
7.20mm
J Ref._mm
15.60mm
K Ref._mm
10.09mm
L ± 0.38_mm
21.50mm
øD – 0.1_mm
7.13mm
Pull Up Factor_mm
2.40mm