AETHS-M10-3.5BZI
Thin Head Semihex Body Hex Counterbore Threaded Insert – Closed End
AETHS-M10-3.5BZI
  • Semihex body for improved torque-out resistance.
  • Allows near-flush installations with no need for special hole preparations.
  • Standard material: Low Carbon Steel.
规格
螺纹尺寸
M10 x 1.5
标准材料
Low Carbon Steel
标准表面处理
Fe/Zn 8, 符合RoHS标准的透明锌,符合ASTM B 633标准 , 型号 V
产品类型
CAD供应商
PennEngineering® (Atlas®)
CAD零件编码
103653
紧固
未安装
ATLAS产品铆接范围
0.70mm, 0.70mm – 3.50mm, 3.50mm
底板材质
铝, 黄铜, 铜, 硬钢, 不锈钢, 钢
品牌
ATLAS
紧固件特点
内螺纹
安装设备/方法
手动工具
产品类型
盲孔螺纹嵌件
技术类型
铆接
单位(公制/英制)
公制
A ± 0.25_mm
31.95mm
B ± 0.25_mm
14.2mm
C ± 0.13_mm
0.74mm
六角孔尺寸 + 0.1_mm
13.00mm
øD Max._mm
13.00mm