BSOA-M4-16 - Blind Threaded Standoffs - Types BSO, BSOA, BSOS - PEM® Fastening Products
BSOA-M4-16
Blind Threaded Standoffs – Types BSO, BSOA, BSOS
螺柱 / BSOA-M4-16
BSOA-M4-16_image_1.jpg
BSOA-M4-16_image_2.jpg
BSOA-M4-16
When blind-threaded types are used, outer sheet surfaces are not only flush, but closed as well.
规格
螺纹代码
M4
螺纹尺寸
M4 x 0.7
螺纹规格
6H, ASME B1.13M
紧固件材质
Aluminum
标准表面处理
None
适用板材硬度
HRB 50 / HB 82 or less
产品类型
Blind Threaded Standoffs – Types BSO, BSOA, BSOS – Metric
螺纹类型
Internal
品牌
PEM
Grounding
Non-Grounding
Hole Size in Sheet +.003 / +0.08mm_mm
7.14mm
安装设备/方法
Self-Clinching
Non-Magnetic
Non-Magnetic
PEM产品系列
BSOA
产品类型
螺柱
Through Hole/Blind
Blind
F Min._mm
6.5mm
H Nom._毫米
7.9mm
板材开孔尺寸 + 0.08_mm
7.14mm
L +0.05 -0.13_mm
16mm
最小孔边距_mm
8mm