CFHA-M4-25 - Concealed-Head Studs - Types CHA,CFHA,CHC,CFHC - PEM® Fastening Products
CFHA-M4-25
Concealed-Head Studs – Types CHA,CFHA,CHC,CFHC
螺钉 / CFHA-M4-25
CFHA-M4-25_image_1.jpg
CFHA-M4-25_image_2.jpg
CFHA-M4-25_image_3.jpg
CFHA-M4-25
These studs ensure permanent mounting in metal sheets as thin as 1.60mm.
规格
螺纹代码
M4
螺纹尺寸
M4 x 0.7
螺纹规格
6g, ASME B1.13M
紧固件材质
Aluminum
标准表面处理
No Finish
适用板材硬度
HRB 50 / HB 89 or Less
产品类型
Concealed-Head Studs – Types CHA,CFHA,CHC,CFHC – Metric
螺纹类型
External
品牌
PEM
安装设备/方法
Self-Clinching
PEM产品系列
CFHA
产品类型
螺钉
Unthreaded Length Max (mm)
1.6
最大柄长
1.8mm
E ± 0.25_mm
8.33mm
L Len Pm 015英寸/4毫米
25mm
最小 盲孔深度_毫米
1.91mm
最小孔边距_mm
5.6mm
C 最大_毫米
7.35mm