KFSE-116-24 - Broaching Standoffs - Types KFE, KFSE - PEM® Fastening Products
KFSE-116-24
Broaching Standoffs – Types KFE, KFSE
拉削 / 螺柱 / KFSE-116-24
KFSE-116-24_image_1.jpg
KFSE-116-24_image_2.jpg
KFSE-116-24_image_3.jpg
KFSE-116-24
Type KFE and KFSE – Broaching standoffs, threaded or unthreaded for stacking or spacing.
规格
紧固件材质
300 Series Stainless Steel
标准表面处理
Passivated and/or tested per ASTM A380
适用板材硬度
HRB 70 / HB 125 or Less|PC Board
产品类型
Broaching Standoffs – Types KFE, KFSE – Unified
螺纹类型
Unthreaded
品牌
PEM
L Len Pm 005英寸/13毫米
0.75in
Mouting Type
Broaching
PEM产品系列
KFSE
产品类型
螺柱
技术类型
拉削
最大柄长
0.06in
C ± .003_in
0.184in
E ± .005_in
0.219in
0.166in
最小值 孔 C/L 至边缘的距离_in
0.17in
Thru Hole + .004 -.003_in
0.116in