PFQTR-4.6-4L - PEM® Side Actuated Quarter-Turn Lockable Plunger - PEM® Fastening Products
PFQTR-4.6-4L
PEM® Side Actuated Quarter-Turn Lockable Plunger
面板紧固件 / PFQTR-4.6-4L
PFQTR-4.6-4L
规格
C Max.
.251″ / 6.38mm
D ±.004” / ±0.1mm
0.181″ / 4.6mm
E1 ±.020” / ±0.5mm
0.661″ / 16.8mm
E2 ±.020” / ±0.5mm
0.910″ / 23mm
E3 ±.020”/ ±0.5
.520″ / 13.2mm
E4 Nom.
.941″ / 23.9mm
F ±.020”/ ±0.5mm
0.630″ / 16mm
G ±.026”/ ±0.65mm
0.158″ / 4mm
Hole Size in Sheet +.003” -.000” / +0.08mm
0.252″ / 6.4mm
最小板厚
.032″ / 0.8mm
PEM产品系列
PFQT
产品类型
面板紧固件
T Nom.
.512″ / 13mm
A (Shank) Max.
.032″ / 0.8mm