SO4-63.6-10NC - Thru-Hole Unthreaded Standoffs - Type SO4 - PEM® Fastening Products
SO4-63.6-10NC
Thru-Hole Unthreaded Standoffs – Type SO4
螺柱 / SO4-63.6-10NC
SO4-63.6-10NC_image_1.jpg
SO4-63.6-10NC_image_2.jpg
SO4-63.6-10NC
Unthreaded standoffs are also available for spacing multi-panel assemblies.
规格
紧固件材质
Hardened 400 Series Stainless Steel
标准表面处理
Electroless Nickel over Copper over Nickel strike per ASTM B733
适用板材硬度
HRB 88 / HB 183 or Less
产品类型
Thru-Hole Unthreaded Standoffs – Type SO4 – Metric
螺纹类型
Unthreaded
Grounding
Non-Grounding
Hole Size in Sheet +.003 / +0.08mm_mm
5.41mm
安装设备/方法
Self-Clinching
Non-Magnetic
Magnetic
PEM产品系列
SO4
产品类型
螺柱
Through Hole/Blind
Through Hole
通孔直径
3.6mm
H Nom._毫米
6.4mm
板材开孔尺寸 + 0.08_mm
5.41mm
L +0.05 -0.13_mm
10mm
最小孔边距_mm
6.8mm