SOA-63.6-12 - Thru-Hole Unthreaded Standoffs - Types SO, SOA SOS - PEM® Fastening Products
SOA-63.6-12
Thru-Hole Unthreaded Standoffs – Types SO, SOA SOS
螺柱 / SOA-63.6-12
SOA-63.6-12_image_1.jpg
SOA-63.6-12_image_2.jpg
SOA-63.6-12
Unthreaded standoffs are also available for spacing multi-panel assemblies.
规格
紧固件材质
Aluminum
标准表面处理
None
适用板材硬度
HRB 50 / HB 82 or less
产品类型
Thru-Hole Unthreaded Standoffs – Types SO, SOA SOS – Metric
螺纹类型
Unthreaded
品牌
PEM
Grounding
Non-Grounding
Hole Size in Sheet +.003 / +0.08mm_mm
5.41mm
安装设备/方法
Self-Clinching
Non-Magnetic
Non-Magnetic
PEM产品系列
SOA
产品类型
螺柱
Through Hole/Blind
Through Hole
通孔直径
3.6mm
H Nom._毫米
6.4mm
板材开孔尺寸 + 0.08_mm
5.41mm
L +0.05 -0.13_mm
12mm
最小孔边距_mm
6.8mm