SOA-63.6-18 - Thru-Hole Unthreaded Standoffs - Types SO, SOA SOS - PEM® Fastening Products
SOA-63.6-18
Thru-Hole Unthreaded Standoffs – Types SO, SOA SOS
螺柱 / SOA-63.6-18
SOA-63.6-18_image_1.jpg
SOA-63.6-18_image_2.jpg
SOA-63.6-18
Unthreaded standoffs are also available for spacing multi-panel assemblies.
产品类型
Thru-Hole Unthreaded Standoffs – Types SO, SOA SOS – Metric
螺纹类型
Unthreaded
Non-Grounding
Hole Size in Sheet +.003 / +0.08mm_mm
5.41mm
Through Hole
通孔直径
3.6mm
H Nom._毫米
6.4mm
板材开孔尺寸 + 0.08_mm
5.41mm
L +0.05 -0.13_mm
18mm
最小孔边距_mm
6.8mm