SOA-83.6-10 - Thru-Hole Unthreaded Standoffs - Types SO, SOA SOS - PEM® Fastening Products
SOA-83.6-10
Thru-Hole Unthreaded Standoffs – Types SO, SOA SOS
螺柱 / SOA-83.6-10
SOA-83.6-10_image_1.jpg
SOA-83.6-10_image_2.jpg
SOA-83.6-10
Unthreaded standoffs are also available for spacing multi-panel assemblies.
产品类型
Thru-Hole Unthreaded Standoffs – Types SO, SOA SOS – Metric
螺纹类型
Unthreaded
Non-Grounding
Hole Size in Sheet +.003 / +0.08mm_mm
7.14mm
Through Hole
通孔直径
3.6mm
H Nom._毫米
7.9mm
板材开孔尺寸 + 0.08_mm
7.14mm
L +0.05 -0.13_mm
10mm
最小孔边距_mm
8mm