SOA-832-28 - Thru-hole Threaded Standoffs - Types SO, SOA, SOS - PEM® Fastening Products
SOA-832-28
Thru-hole Threaded Standoffs – Types SO, SOA, SOS
螺柱 / SOA-832-28
SOA-832-28_image_1.jpg
SOA-832-28_image_2.jpg
SOA-832-28
规格
螺纹代码
832
螺纹尺寸
.164-32 (#8-32)
螺纹规格
2B, ASME B1.1
产品类型
Thru-hole Threaded Standoffs – Types SO, SOA, SOS – Unified
螺纹类型
Internal
Through Hole
B – Counter-Bore Dia. ± .005_in
0.188in
C + .000 – .005_in
0.28in
D ± .010_in
0.437in
H – Nom._in
0.312in
Hole Size in Sheet +.003 – .000_in
0.281in
L +.002 -.005_in
0.875in
最小值 孔 C/L 至边缘的距离_in
0.31in