VMC30SP-M5-2 - Standard Stainless Steel Nut with Base Plate - PEM® Fastening Products
VMC30SP-M5-2
Standard Stainless Steel Nut with Base Plate
螺母 / VMC30SP-M5-2
VMC30SP-M5-2_image_1.jpg
VMC30SP-M5-2_image_2.jpg
VMC30SP-M5-2
规格
螺纹代码
M5
螺纹尺寸
M5 x 0.8
螺纹规格
6H, ASME B1.13M
柄端代码
2
底板材料
紧固件材质
Age Hardened A286 Stainless Steel
标准表面处理
Passivated and/or tested per ASTM A380
产品类型
Standard Stainless Steel Nut with Base Plate – Metric
螺纹类型
Internal
Base Plate Finish
PEM产品系列
VMC20SP, VMC30SP
产品类型
螺母
BPD ± 0.42_mm
30mm
BPT ± 0.1_mm
1.6mm
E ± 0.25_mm
8.64mm
T ± 0.25_mm
2mm