SO4-43.1-3NC - Thru-Hole Unthreaded Standoffs - Type SO4 - PEM® Fastening Products
SO4-43.1-3NC
Thru-Hole Unthreaded Standoffs – Type SO4
SO4-43.1-3NC_image_1.jpg
SO4-43.1-3NC_image_2.jpg
SO4-43.1-3NC
Unthreaded standoffs are also available for spacing multi-panel assemblies.
仕様
ファスナー材質
Hardened 400 Series Stainless Steel
表面処理
Electroless Nickel over Copper over Nickel strike per ASTM B733
For Use in Sheet Hardness
HRB 88 / HB 183 or Less
Product Category
Thru-Hole Unthreaded Standoffs – Type SO4 – Metric
Thread Type
Unthreaded
Grounding
Non-Grounding
Hole Size in Sheet +.003 / +0.08mm_mm
4.22mm
取付け用機材
Self-Clinching
Non-Magnetic
Magnetic
PEM®製品
SO4
製品
スタンドオフ
Through Hole/Blind
Through Hole
B Thru Hole Diameter
3.1mm
H – Nom._mm
4.8mm
Hole Size in Sheet + 0.08_mm
4.22mm
L +0.05 -0.13_mm
3mm
Min. Dist. Hole C/L to Edge_mm
6mm